O našem oddílu

Nejvyšší kopec na území Zubří - Kamenárka

Náš oddíl byl založen v roce 1986 a byl zařazen do místní Tělovýchovné jedoty Gumárny Zubří. Jak už z názvu vyplývá, věnujeme se především klasickému lyžování. V zimním období se pravidelně zúčastňujeme krajských závodů Zlínského a Moravskoslezského kraje. Přes teplejší roční období se věnujeme běhům přespolním, silničním a taky běhům do vrchu. Nevynecháme ani kolo, kolečkové lyže a turistiku. K činnostem našeho oddílu patří i organizování závodů. Každý rok pořádáme závod v přespolním běhu - Běh okolo Soliska v okolí naší lyžařské chaty a v zimě pak krajský závod v klasickém lyžování na Pustevnách. Náš oddíl je členem Běžeckého areálu Pustevny a finančně se tak spolupodílí na chodu běžkařského areálu na Pustevnách.

Závodní a trenérská činnost:

K 30.8.2017 bylo u lyžařského oddílu registrovaných 46 členů, z toho 35 je mládež do 18 let. Mládež máme rozdělenou na dvě skupiny. Přípravka "Benjamínci" od 6 let trénují jednou týdně pod vedením trenéra Petra Volného a starší "Junior tým" trénuje 2 x týdně pod vedením šeftrenéra Radima Holiše. K tréninkům využíváme sokolovnu, tělocvičnu, sportovní areál za školou a okolí lyžařské chaty. V létě pak probíhá soustředění. V zimě trénujeme na Pustevnách, rožnovském golfovém hřišti, v Karlovicích a v Zubří. Seniorská část oddílu má společný trénink jedenkrát týdně (úterý v 18:30 na lyž. chatě). V zimě se pak pravidelně zúčastňujeme těchto zimních závodů: Jizerská padesátka, Karlovská padesátka, Šrubařuv memoriál, Krajské závody a každy rok si vybereme i ze zahraničních závodů jako je: Bieg Piastow v Polsku, König Ludwig lauf v Německu, Marcialonga v Italii, Vassaloppet ve Švedsku.

Pro zájemce o členství v našem oddílu:

Nezávazně se můžete přijít podívat a potrénovat na náš trénink a pokud to budete chtít s námi zkusit, stačí příště přijít s vyplněnou přihláškou. Platí se 200,- Kč za měsíc, sourozenci 300,-. V ceně tohoto balíčku je nájem za tělocvičnu, startovné na přípravných lyžařských závodech v přespolním běhu, startovné na zimních krajských závodech, základní pojištění SLČR, servisní materiál, běžky a hole na zimní sezónu. Trenérský plat není započítán, neboť se naši trenéři vzdali nároku na honorář.

Doplňkově provozuje náš oddíl Fitnes klub a umělou lezeckou stěnu v Sokolovně.